Juglas Mūzikas skolas kolektīvi

Juglas mūzikas skolas simfoniskais orķestris

Juglas Mūzikas skolas šimfoniskais orķestris uz skatuves ar diriģentu Mārci Miķelsonu, skats no augšas

Juglas Mūzikas skolas simfoniskais orķestris tika nodibināts 2005. gadā Maestro Hermaņa Eglīša vadībā. 2011. gadā diriģenta pienākumus pārņēma Ainārs Bāliņš, bet kopš 2015. gada septembra simfonisko orķestri vada Mārcis Miķelsons.
Orķestris ir skolas lepnums un  klausītāju iemīļots kolektīvs. Orķestra dalībnieki ir draudzīgi un labprāt muzicē ne tikai savā skolā, bet arī ārpus tās, pat ārpus Rīgas un  Latvijas robežām. Koncertbrauciens — tas ir notikums!
Orķestra repertuārā ir dažādu laikmetu un stilu skaņdarbi. Jau vairākus gadus vasaras izskaņā orķestris pulcējas nometnē "Skanīgais orķestris" un pēdējos gados nometnē "Skanam kopā!", kur dalībnieki ne tikai cītīgi muzicē, bet arī draudzējas un kopīgi izklaidējas. Paldies orķestra draugiem un skaistajiem kopā pavadītajiem mirkļiem Ogres un Gulbenes mūzikas skolās, Juozo Karoso Klaipēdas mūzikas skolā Lietuvā, Tallinas mūzikas skolā Igaunijā, kā arī Makarskas un Zadaras mūzikas skolās Horvātijā!
2015. gada vasarā, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pirmo reizi notika simfoniskās mūzikas koncerts «Tūkstošbalsu simfonija», kurā vairāk kā 800 dalībnieku vidū bija arī Juglas Mūzikas skolas simfoniskā orķestra jaunie mūziķi.
Ir droša cerība, ka arī turpmāk Juglas Mūzikas skolas simfonisko orķestri aizvien skanīgāku un aizrautīgāku dzirdēsim dažādos pasākumos. Tiekamies koncertos!

Juglas Mūzikas skolas pūtēju orķestris

Juglas Mūzikas skolas pūtēju orķestris uz skatuves skolas dāzā ar diriģentu Mārcis Miķelsonu

Juglas Muzikas skolā Mārča Miķelsona vadībā darbojas arī pūtēju orķestris. Lai arī sākumposmā pūtēju orķestra stundas bija ikdienišķa kolektīvā muzicēša skolas mācību programmas ietvaros, šobrīd orķestris ir attīstījies, audzis un spējīgs muzicēt koncertos ārpus skolas, ko pierāda jau otro reizi notikušais trīs Baltijas jūras reģiona valstu sadraudzības kopprojekts - koncerti Rīgā, Klaipēdā un Rīgenē.

Koklētāju ansamblis "Zeltskariņi"

Koklētāju ansamblis "Zeltskariņi" alsungas tautas tērpos, ar vainagiem un ziedu pušķiem un ar vimpeli

"ZELTSKARIŅI" ir Juglas Mūzikas skolas koklētāju ansamblis, kas

spēlē tradicionālo instrumentu kokli, koncertkokli un skanīgi dzied.
No 1990. gada ansambli vada skolotāja Andra Rebiņa. Savukārt no
2005. gada ansambļa jaunāko kopu māca skolotājas Andra Rebiņa un
Inta Saulīte. Ansambļa repertuārā ir daudz dažādu tautu dziesmas,
dejas un skaņdarbi. Koncertkokles dod iespēju spēlēt arī klasisko
un mūsdienu orģinālmūziku.
Kokļu mūziku "ZELTSKARIŅU" izpildījumā ir dzirdējuši gan mazie
klausītāji bērnu dārzos un bērnu namos, gan mūzikas mīļotāji līdz
sirmam vecumam. Kolektīvam ir daudz uzvaru konkursos un skatēs.
"ZELTSKARIŅI" ir koncertējuši ārzemēs – Anglijā, Krētā, Bulgārijā,
Lietuvā, Vācijā, Horvātijā un Krievijā. Neaizmirstami notikumi ir piedalīšanās Dziesmu svētkos – koncerti, konkursi, svinīgi gājieni
Rīgas ielās – tas viss ilgi paliek atmiņā. Ansamblis "ZELTSKARIŅI"
atšķiras no citiem koklētāju ansambļiem ar to, ka tajā spēlē ne tikai meitenes – ansambļa skanējumu kuplina arī zēni. Dažkārt koklētāju ansamblim pievienojas citu instrumentu – flautas, arfas, ģitāras
un čello klases audzēkņi. Ansambļa dalībnieki vienmēr uzstājas skaistos tautas tērpos, kas rada pacilātības un svinīguma sajūtu katrā koncertā.

Citi kolektīvi

Juglas Mūzikas skolas audzēkņu kamensansamblis kādā no konkursiem. Uz skatuves muzicē vijolniece, flautiste un pianists

Skolā vēl darbojas vijolnieku, čellistu, flautu, saksofonu, akordeonu un sitaminstrumentu ansambļi.